V

nadaljevanju si preberite odgovore na najpogostejša vprašanja. Vas zanima kako se odškodninski zahtevek izvrši in kaj potrebujete?

Kdaj sem upravičen do odškodnine za poškodbe v prometni nesreči kot sopotnik?

Do odškodnine ste upravičeni tudi, če ste v prometni nesreči poškodovani kot sopotnik, ne glede na to ali je krivo vozilo v katerem ste bili vi ali drugo vozilo. Odškodnina se črpa iz zavarovanja AO, ki je obvezno kadar registrirate prevozno sredstvo.

Kdaj sem upravičen do odškodnine kot voznik?

Kadar je za prometno nesrečo krivo drugo vozilo vi pa ste poškodovani, ste vselej upravičeni do odškodnine. Kadar pa ste krivi sami, pa morate imeti zavarovanje AO+, kjer pa za določene poškodbe niste upravičeni do odškodnine(nateg vratnih vretenc….)

Ali sem upravičen do odškodnine, če je povzročitelj neznano vozilo ali povzročitelj ni imel vozila registriranega?

Da, kadar ste poškodovani in povzročitelj pobegne ali nima zavarovanega vozila se obrnemo na SZZ (Slovensko zavarovalno združenje). V ta namen je ustanvljen nekakšen “sklad” za takšne primere.

Kdaj je najbolje, da vas kontaktiram?

Naši nasveti so popolnoma brezplačni, zato predlagamo, da nas pokličete čim prej, saj je zelo pomembno katere dokumente si shranjujete in kako postopate po nesreči. Prav tako naša učinkovita odškodninska ekipa predlaga, da ne čakate na zadnji dan zdravljenja, saj moramo medtem pripraviti določene stvari (prošnja za policijski zapisnik…). Da se vam kasneje ne bi postopek po nepotrebnem zavlekel je dobro stvari urejati čim prej.

 

Za izpeljavo odškodninskega postopka potrebujemo

  • Podatek katera policijaska postaja je nezgodo obravnavala oz. policijski zapisnik ali evropsko poročilo o nesreči, če s tem ne razpolagate pa: na kratko opis nesreče v par stavkih, določene podatke o nesreči (kraj, čas...), prav tako podatke o povzročitelju-vozniku vozila, podatke o lastniku vozila (v primeru da vozila ni vozil lastnik), s katerim je bila povzročena nesreča, pri kateri zavarovalni hiši je vozilo zavarovano, registersko številko vozila ter po možnosti št. zavarovalne police
  • vso dokumentacijo v zvezi s poškodbami in zdravljenjem (poškodbeni list oz. Izvide iz urgence, travmatoloških ambulant, izkaznica za fizioterapijo, ostala dokumentacija v zvezi z zdravljenjem in rehabilitacijo (potrdila oebnega zdravnika, o tem kako je zdravljenje potekalo, kopijo kartoteke...))
  • morebitna dokazila o bolniškem staležu(potrdilo o upravičeni zadržanosti od dela ali odločbo ZZZS)
  • Kakršnakoli dokazila o nižji plači zaradi odsotnosti od dela (potrdilo delodajalca o višini izgulbljenega dohodka zaradi bolniškega staleža ali pa plačilne liste za 3 mesece pred in po odstnosti.
  • vsa dokazila okakršnihkoli  izgubah dohodka zaradi odsotnosti od dela (dnevnice, nagrade, računi,..)
  • vsa dokazila (račun, fotografije uničene stvari,...) o morebitni materialni škodi, ki vam je nastala (uničena obleka, mobitel, osebni računalnik,...);
  • vsa dokazila o oškodovanju na na drugih življenskih  področjih (šport, študij, hobi, glasba, ipd.) - kot dokazilo šteje potrdilo ustanove, kjer ste dejavnost izvajali;
  • kakršekoli morebitne police nezgodnega zavarovanja ali pa vsaj podatke o zavarovalnici, kjer ste nezgodno zavarovani in tudi št. zavarovalne police;
  • zapisnik o alkoholu v krvi;*
  • vozniško dovoljenje (obojestransko);*
  • zavarovalna polica vozila, ki je bilo udeleženo v nezgodi.

* če ste nesrečo povzročili sami 

Za vas uredimo hitro, zanesljivo in pošteno izplačilo odškodnine. Postopek je do izplačila odškodnine za vas povsem brezplačen!

Velikokrat ste zaradi posledic nezgode upravičeni do izplačila denarne odškodnine. Zato je pomembno kako postopate v primeru nezgode. To lahko vpliva na višino odškodnine, zato nas v takšnih primerih nemudoma kontaktirajte za brezplačno svetovanje. Za vas smo dosegljivi 24 ur na dan na brezplačno številko 080 2772 ali e-mail info@prva-odskodnina.si.